IV. liga U-15

13. kolo

Horses – Jaslovské Bohunice 2:2 (0:1)

góly: Tomašovič, Tomaškovič

Po nevydarenom domácom zápase s Kopánkou (0:8) sme vo vloženom 13. kole cestovali na ihrisko Siladíc, kde pod spoločnou značkou Horses hrávajú svoje domáce zápasy žiaci poskladaní zo Šúroviec, Siladíc a Zeleníc. Tentokrát sme na stretnutie vyrazili v hojnom počte (bodaj by tomu tak bolo stale), síce oslabení o nášho kapitána a brankára Padyšáka, ale s výraznou posilou Pavlom Gulom, ktorý kvôli svojim tenisovým povinnostiam nastúpil na premiérový zápas. Do bránky sa postavil taktiež novic a debutant Samuel Plesník. Od úvodného hvizdu sa hral vyrovnaný zápas s miernou kombinačnou prevahou na našej strane. Domáci sa opierali hlavne o hráča číslo 7, ktorý aj nakoniec zariadil oba góly Horses. Naši mladíci sa vedenia ujali už v 5. minúte, keď sa po peknej Bohunického prihrávke presadil strelou povedľa brankára Martin Tomašovič. Po vstrelenom góle sme mali viacero náznakov príležitostí, no takmer vždy sme stroskotali buď už na spomínanom Sitaiovi (hráč č.7) alebo na našej nepresnosti. Za zmienku stojí hlavne Bohunického uvoľnenie a krásna krížna strela, ktorá obtrela pravú žrď domácej bránky. Do kabín sa teda odchádzalo za stavu 0:1 z pohľadu Horses. Cez prestávku som chlapcov povzbudil a rozdal potrebné pokyny, najmä som ich však upozornil na jediné možné nebezpečenstvo – hráča č.7. Hoci sme sa snažili eliminovať jeho útočné výpady, v 50. minúte nám predsalen unikol a bolo vyrovnané. Chlapci však nezložili zbrane (čo ma teší) a opäť sa pustili do aktívnej hry. Odmenou im bola situácia z 57. minúty, kedy do šestnástky nebojácne vnikol Gula a domáci obranca ho jednoznačne fauloval – penaltu premenil bezpečne Tomaškovič – 1:2. Všetci sme verili, že zápas dotiahneme do úspešného konca. Tri minúty pred koncom však pri súboji telo na telo spadol domáci hráč v našom pokutovom území a rozhodca pod nátlakom domácich rozhnevaných priaznivcov neváhal a odpískal penaltu aj na domácej strane – 2:2. Tento okamih ukončil stretnutie plné emócií a bojovnosti. Chlapci i ja sme mali po záverečnom hvizde veľkú radosť, hoci sme inkasovali tesne pred koncom. Sami cítili, že do zápasu dali všetko a odmenou nám bol prvý bod z vonku. Vypichnúť by som chcel výborný a istý výkon nováčika v bráne Plesníka, ktorý vytiahol niekoľko parádnych zákrokov a náš mladý tím výrazne podržal.

zostava: Plesník, Bajza, Tomaškovič, Šimko, Klč, Bardáč, Bača, Gula, Sallai, Bohunický, Tomašovič (Bošnák, Kostolanský, Toráč T.)