TJ Prečín
11

13.09.2016

6.kolo

ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice – Hrnčiarovce nad Parnou   1:0    (0:0)Góly: Galovič Marcel

Zostava: Orichel, Sládeček, Remenár,Prvý, Vavruš, Demovič, Matovič,Galovič,Sokolovič,Hrčka, Buchanec,/ Padyšák/

V Nedeľu ukončili zápas naše B mužstvo, ktoré sa pred týmto zápasom pohybovalo s 1 bodom na poslednej priečke. Hostili sme na domácej pôde nepríjemného súpera Hrnčiarovce nad Parnou ktorý ešte minulú sezónu pôsobil vo vyššej súťaži. Nešlo o ľahkého súpera čo sa v konečnom dôsledku ukázalo aj v samotnom zápase. Naše mužstvo poznačené a oslabené zmenami ktoré nastali. Michal Kaľuha uprednostnil Pečeňady a Erik Horváth odišiel do Dolnej Krupej. Boli to neočakávané zmeny s ktorým sa klub musel počas prebiehajúcej súťaže rýchlo vyrovnať!!!! Za zmienku ešte stojí pár dní pred samotným začiatkom súťaže ukončenie pôsobnosti Petra Krajčoviča vzhľadom jeho pracovným povinnostiam. Za zmenu stojí ešte zranenie Luboša Jarošku ktorý sa vyjadril a pravdepodobne nebude môcť hrať už v jesennej časti!!! S týmto aj inými skutočnosťami sa klub musel rýchlo vyrovnať a v nepríjemnej situácii rýchlo reagovať a urobiť potrebné kroky!!! V piatok vo večerných hodinách vedenie klubu vybavilo Mira Holeca ktorý bol pripravený odohrať samotný zápas po administratívnej stránke  - klub to stálo nemalé úsilie nakoniec Miro na zápase kôli pracovným povinnostiam nehral pevne veríme že už v najbližšom zápase nastúpi a svojim futbalovým umením pomôže k atraktívnej hre . Do samotného zápasu boli posunutý 2 hráči z A mužstva a 2 hráči so staršieho dorastu: Martin Orichel, Lukáš Buchanec, Marián Prvý, Lukáš Demovič,. Tieto a iné kroky riešil tréner Martin Gajarský s predsedom klubu Marekom Juhászom. Nakoniec samotný zápas dopadol na 1ku a naše mužstvo zvíťazilo hoc víťazstvo sa nerodilo ľahko. Už v prvých minútach ukázalo mužstvo domácich silu a veľkú chuť po 3 bodoch!!! Súper s  Hrnčiaroviec bol kompaktný využíval priestorovú obranu hráči ukázali skúsenosti a vedeli podržať loptu a v prvom polčase si vypracovali aj  gólové situácie ktoré bravúrne zvládol brankár domácich Orichel a vo veľkej miere podržal mužstvo. Ak už nedosiahol na loptu pomohli mu skvelým obranným zákrokom Prvý a veľmi dobre fungovala obranná formácia pod taktovkou Vavruša kde mu skvele sekundovali Remenár a Sládeček ktorí svojimi ofenzívnym poňatím hry podporovali ofenzívu ktorá zahadzovala jednu šancu za druhou!!! V prvom polčase  pre zranenie musel opustiť hru Sokolovič a nahradil ho Padyšák. Aj napriek viacerým100% šanciam našich útočníkov polčasové skóre bolo 0:0.

Do druhého polčasu vhodnými taktickými manévrami trénera Martina Gajarského sa hra zmenila a celý druhý polčas sa hral na súperovej polovici ihriska kde súper len s minimálnymi možnosťami vyrážal do brejkov.

Ofenzívu vo veľkej miere podporovali obrancovia Remenár a Sládeček prvý menovaný aj napriek bolestivému nakopnutiu pokračoval zo sebazaprením  v hre. Veľmi slušne sekundovali mladý hráči Prvý a Demovič ktorí napriek tomu že deň pred tým odohrali celý zápas bojovali a ukázali svoje všetky predpoklady do budúcnosti!!!! V ofenzíve urobil penzum práce Buchanec ktorý drel bojoval pripravoval šance aj sám sa dostával do gólových príležitostí. Aj naďalej pokračovalo zahadzovanie šancí útočiacich hráčov ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice. Až to na seba zobrali po peknej kombinácií od obrancov kde umne cez Sládečka sa otočila hra až k Buchancovi ktorí za kombinoval s Prvým a Remenárom a ten pekným centrom našiel diagonálnou prihrávkou nabiehajúceho Marcela Galoviča ktorý volejom trafil a rozhodol o cennom a dôležitom víťazstve nášho mužstva a touto výhrou sa odlepili od samotného dna. Chlapci ukázali bojovnosť a chuť po výhre a po  ťažkom vydretom víťazstve si po zápase v spoločenskej miestnosti stavu ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice Do Toho!!!!!!!